Yhteystiedot

Elävä Kainuu LEADER ry
Markkinatie 1
88600 SOTKAMO
Y-tunnus: 106 7949-1
toimisto@kainuuleader.fi


Toimipisteet Sotkamossa ja Suomussalmella:
Markkinatie 1 (c/o Sotkamon kunta)
88600 Sotkamo

Kauppakatu 20 (c/o Suomussalmen kunta)
89600 Suomussalmi


Toiminta-alue:
Hyrynsalmi, Kuhmo, Ristijärvi, Sotkamo, Suomussalmi

Toiminnanjohtaja


Toiminnanjohtaja
Teema-hanke (Move It - yhdistysten pienet liikuttavat teot)
Kv-hankkeet (Woman the Hunter on Wheels and Wings)
Pirjo Heikkinen
Markkinatie 1
88600 SOTKAMO
Puh. 050 554 1992
pirjo.heikkinen@kainuuleader.fi

Hankeneuvoja


Paula Seppänen
Kauppakatu 20
89600 Suomussalmi
Puh. 040 156 2210
paula.seppanen@kainuuleader.fi

Hallituksen puheenjohtaja


Arto Tolonen (Y), puheenjohtaja
Ristijärvi
Puh. 044 515 7181
tolonen.arto@gmail.com

Hallituksen varapuheenjohtaja


Alpo Heikkinen (Y)
Suomussalmi
Puh. 0400 186 021
alpo.heikkinen@pp.sak.fi

Hallituksen varsinaiset jäsenet


Matti Pihlajamaa (A)
Suomussalmi
Puh. 044 370 2141
matti.pihlajamaa@iki.fi

Henkilökohtaiset varajäsenet


Anne Huotari (A)
Kuhmo
Puh. 0400 711 583
anneh88@hotmail.com

Alpo Heikkinen (Y)
Suomussalmi
Puh. 0400 186 021
alpo.heikkinen@pp.sak.fi

Raija Heikkinen (Y)
Suomussalmi
Puh. 040 867 4741
raijahei@pp.inet.fi

Leena Heikura-Tolonen (A)
Hyrynsalmi
Puh. 044 344 8501
leenaheikura@gmail.com

Terhi Pitkänen (A)
Hyrynsalmi
Puh. 050 413 9991
terhi.pitkanen@netti.fi

Tarja Lukkari (J)
Sotkamo
Puh. 0400 372 082
tarja.lukkari@kamk.fi

Ella.mustakangas (J)
Sotkamo
Puh. 050-514 4488
ella.mustakangas@sotkamo.net

Kati Rita (A)
Ristijärvi
Puh. 045 1052 371
kati.i.rita@gmail.com

Jari Lindeman (A)
Sotkamo
Puh. 040 547 5557
jk.lindeman@gmail.com

Arto Tolonen (Y), puheenjohtaja
Ristijärvi
Puh. 044 515 7181
tolonen.arto@gmail.com

Eeva-Liisa Kemppainen (Y)
Hyrynsalmi
Puh. 0400 7868 219
eeva-liisa.kemppainen@hyrynsalmi.net

Antti Jokela (Y)
Kuhmo
Puh. 044 523 4220
antti.jokela@kuhmo.net

Helena Malinen (Y)
Kuhmo
Puh. 050 3737 444
helena.malinen@hotmail.fi

Taisto Keränen (J)
Hyrynsalmi
Puh. 040 501 0709
taisto.keranen@gmail.com

Sakari Seppänen (J)
Sotkamo
Puh. 045 317 9050
sakari.seppanen@vuokatti.net

Juhana Juntunen (J)
Kuhmo
Puh. 044 725 5222
juhana.juntunen@kuhmo.fi

Keijo Mulari (J)
Suomussalmi
Puh. 040 591 6794
keijo.mulari@suomussalmi.fi

Yhteisön edustaja: Y
Paikallisen julkisen hallinnon edustaja: J
Maaseudun asukkaiden edustaja: A

Toimistojen sijainnit kartalla

Sivu päivitetty 13.9.2018