Yhteystiedot

Elävä Kainuu LEADER ry
Markkinatie 1
88600 SOTKAMO
Y-tunnus: 106 7949-1
toimisto@kainuuleader.fi


Toimipisteet Sotkamossa ja Suomussalmella:
Markkinatie 1 (c/o Sotkamon kunta)
88600 Sotkamo
- avoinna pääsääntöisesti ma-pe klo 9 - 15.
- Kuhmo-päivät (c/o Kuhmon kaupunki) syksyllä 2019: 7.10, 4.11, 2.12.
- Sovithan aina tapaamisista etukäteen

Kauppakatu 20 (c/o Suomussalmen kunta)
89600 Suomussalmi
- avoinna pääsääntöisesti tiistaisin klo 9 - 15, muina aikoina sopimuksen mukaan. Sovithan tapaamisesta etukäteen.


Toiminta-alue:
Hyrynsalmi, Kuhmo, Ristijärvi, Sotkamo, Suomussalmi

Toiminnanjohtaja


Toiminnanjohtaja
Pirjo Heikkinen
Markkinatie 1
88600 SOTKAMO
Puh. 050 554 1992
pirjo.heikkinen@kainuuleader.fi

Hankeneuvoja


Paula Seppänen
Kauppakatu 20
89600 Suomussalmi
Puh. 040 156 2210
paula.seppanen@kainuuleader.fi

Hallituksen puheenjohtaja


Kalle Hoppula (Y), puheenjohtaja
Sotkamo
Puh. 040 706 0077
kalle.hoppula@kuolaniemi.fi

Hallituksen varapuheenjohtaja


Alpo Heikkinen (Y)
Suomussalmi
Puh. 0400 186 021
alpo.heikkinen@pp.sak.fi

Hallituksen varsinaiset jäsenet


Jonna Herva (A)
Ristijärvi
Puh. 040 043 7655
jonna.herva@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet


Leena Heikura-Tolonen (A)
Hyrynsalmi
Puh. 044 344 8501
leenaheikura@gmail.com

Alpo Heikkinen (Y)
Suomussalmi
Puh. 0400 186 021
alpo.heikkinen@pp.sak.fi

Antti Jokela (Y)
Kuhmo
Puh. 044 523 4220
antti.jokela@kuhmo.net

Mira Heikkinen (Y)
Ristijärvi
Puh. 044 513 2001
heikkinen.mira@gmail.com

Eeva-Liisa Kemppainen (Y)
Hyrynsalmi
Puh. 0400 786 8219
eeva-liisa.kemppainen@hyrynsalmi.net

Tarja Lukkari (A)
Sotkamo
Puh. 0400 372 082
tarja.lukkari@kamk.fi

Philip Donner (A)
Kuhmo
Puh. 0400 404 555
pdonner@znak.fi

Kati Rita (A)
Ristijärvi
Puh. 045 1052 371
kati.i.rita@gmail.com

Jari Lindeman (A)
Sotkamo
Puh. 040 547 5557
jk.lindeman@gmail.com

Matti Pesonen (Y)
Kuhmo
Puh. 045 841 1630
mppesonen@gmail.com

Riitta Kähkönen (Y)
Kuhmo
Puh. 040 736 0795
riitta.kahkonen@luukku.com

Matti Pääkkönen (J)
Kuhmo
Puh. 044 348 2003
mattipaakkonen48@gmail.com

Hannu Korhonen (J)
Sotkamo
Puh. 040 528 2387
habakorhonen1@gmail.com

Taisto Keränen (J)
Hyrynsalmi
Puh. 040 501 0709
taisto.keranen@gmail.com

Oiva Jansson (J)
Ristijärvi
Puh. 044 715 9311
oiva.jansson@ristijarvi.fi

Keijo Mulari (J)
Suomussalmi
Puh. 040 591 6794
keijo.mulari@suomussalmi.fi

Ella Mustakangas (J)
Sotkamo
Puh. 050 514 4488
ella.mustakangas@sotkamo.net

Yhteisön edustaja: Y
Paikallisen julkisen hallinnon edustaja: J
Maaseudun asukkaiden edustaja: A

Toimistojen sijainnit kartalla

Sivu päivitetty 12.6.2019